Nový Fazer pro Vosu
Abych začal od začátku, tak před jedenácti lety vznikl náš Fazer club. Při jeho vzniku nechyběla ani Pavlína, řečená Vosa.

Hned v prvním roce jeho trvání (r.2007), uspořádala klubový sraz v Jeseníkách na Malé Morávce pod Pradědem. Tehdy to byl v pořadí náš III. sraz.

Od té doby se její srazy staly dlouholetou tradicí.

Naše srazy na Malé Morávce, dělá pro nás dodnes. Dokonce často i 2x ročně.

Kdo to někdy zkusil, ví, co to všechno obnáší….

 

Důležité je však to, že jí tato aktivita, ochota, dobrosrdečnost (nevím, jak všechny ty vlastnosti správně pojmenovat), neopustila ani poté, co se né vlastní vinou, dostala do tíživé finanční situace.

Momentálním řešením potíží, bylo prodat motorku.


P4090022.JPG


Původní záměr byl, oželit motorkaření jen na čas, než se zase zmůže na nový stroj.

  Ale je to již sedmý rok, co Vosa jezdí jen starším autem, max. s někým na tandemu….

Přesto pro nás dál obětavě pořádá naše srazy.

 

Proto padlo definitivní rozhodnutí členů tzv. „tvrdého játra“ Fazer clubu, složit se jí na novou motorku. 

O tomto nápadu se diskutovalo již před časem (asi před dvěma roky).

Nerad bych upíral nápad tomu, kdo s ním přišel první, nevím, ale není to až tak podstatné. Nápad konečně uzrál v rozhodný krok uspořádat sbírku, na novou motorku pro Vosu. Záměr zorganizování výběru peněz mi oznámili Kylda s Hankou vloni na podzim.

A tak jsme se do toho dali, obeslali jsme naše věrné a začali sbírat příspěvky.

Současně jsme rozhodili sítě, tzn. pátrání po její původní motorce i projíždění inzerátů.

Nakonec jsme vybrali motorku, kterou objevil v listopadové inzerci Kylda.


                  Schránka 03.jpg


 Ta se nám již podle fotek zdála v dobrém stavu, a byla za dobrý peníz.

S tím, že nám případně zbude i na další investice při uvedení do top stavu.

Tak jsme se Kylda, Salfa a já vydali na prohlídku vybraného stroje Yamaha FZS600 Fazer r.v.2000, naj.41tis.km.

Prodávající byl od Kutné Hory a tak jsme si tam dali dostaveníčko. Salfa vzal rovnou vlek, kdyby se nám motorka líbila tak, že ji od něho koupíme.

         

Vosa2.jpg              

Motorka byla už na první pohled pěkná. Byla sice po lehkém pádu. (Což jsou v Čechách všechny...), ale bez vážného poškození.

Zavařená př.kapota, lehce poškrábané víčko alternátoru, ale jinak nic dalšího nebylo poškozené. Dokonce byla motorka komplet nově nalakovaná s novým plexi Ermax.

Po nastartování trochu tekl benzín přepadovou hadičkou z karburátorů a nefungovaly budíky. Řetězovka nic moc, destičky a přední guma téměř sjeté.

Ale nic, co by se nedalo opravit, alespoň pro Salfu *Usmívá se*.


WP_20161029_003.jpg               Vosa6.jpg


Po jeho odborné prohlídce, zkušební jízdě a dvou našich poradních hlasů *Usmívá se*, jsme se po zvážení potřebných investic dohodli, že ji bereme.

Nakonec jsme s prodávajícím dohodli ještě malou slevu (konečná cena 30tis.). Dostali jsme k origo výfuku ještě karb.laďák Mivv a motorku naložili na vlek.


Vosa4.jpg Vosa7.jpg


Během zimy a začátku jara se Salfa nezištně a obětavě věnoval pracím na koupeném Fazeru.

Dohodli jsme se na tom, že dá motorku do stavu, kdy již nebude třeba žádných dalších investic.

Tak proběhla oprava gufer vidlic, oprava karburátoru, výměna brzd.destiček, výměna zlaté řetězové sady, zapojení obou př.světel, výměna oleje a filtru, výměna plyn.lanka, oprava palubních přístrojů, výměna pneu, snížení podvozku a pár kosmetických detailů. Navrch ještě nová STK.


WP_20170402_003.jpg WP_20170402_005.jpg


WP_20170402_0003.jpg WP_20170402_004.jpg


Tak byl Fazer připravený a náš záměr byl, předat jej Vose na začátku sezóny na prvním letošním srazu.


WP_20170402_009.jpg


WP_20170402_019.jpg             WP_20170402_015.jpg


WP_20170402_006.jpg WP_20170402_020.jpg


Před samotným srazem, proběhla ještě testovací jízda 200km (přesun po ose, na místo srazu). Motorka šlapala jako hodinky, bylo třeba jen seřídit spojku, odstranit masařky z plexi a dárek byl připraven k předání.


P1260913.JPG

 

Při zahájení srazu, jsme Vose za všechny poděkovali a předali jí písemné poděkování a v malé krabičce klíčky od nového stroje.

Je skvělé, že se nám to do poslední chvíle podařilo před Vosou utajit!

Což ukázal údiv po rozbalení krabičky a původní myšlenka, že jde jen o vtip….


              P1260869.JPG           P1260870.JPG


Po vysvětlení, že je k nim venku i spínací skříňka, jsme se přesunuli ven k motorkám, kde měla někde pod těmi zaplachtovanými najít tu svojí.


P1260879.JPG P1260883.JPG
Fazermagnet v její hlavě ji však nezklamal a hned na poprvé našla pod plachtou tu svou!!! *Říká : Super*

 

P1260885.JPG P1260892.JPG


P1260893.JPG P1260895.JPG


 

Po odhalení, už ale  údiv vystřídaly neovladatelné slzy dojetí…. a v tomto duchu se u ní odvíjel celý večer….

 

Plán nám vyšel a my byli šťastni s ní. Co může udělat člověku větší radost, než když udělá radost svým blízkým.P1260896.JPG


 

P1260897.JPG


Chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat všem, co do toho s námi šli a přispěli nám. Nejen, že jsme za vybrané peníze (48.200,-Kč) pořídili pěknou motorku i všechny potřebné díly, ale bylo i na převod, pojistku a ještě něco zbylo, jako příspěvek na oblečení.

Chtěl bych moc poděkovat Kyldovi a Hance za organizaci sbírky a zvláště Salfovi, který věnoval svůj um a čas na servis a opravy, absolvování technické a převodu, bez nároku na honorář…Petře, velké díky!

 

Opět jsem se ujistil jaká parta lidí, ten Fazer club vlastně je.

Jsem šťastný, že jsem (jako víc lidí z nás) se změnou značky motorky, nezměnil i své kamarády.

Mám Vás všechny rád a jsem pyšný na to, že k Vám patřím!

                                   

                                                                                                  Luděk.


P1260907.JPGAutor: Luděk (admin) | Datum: 24.05.2017 | Čtenářů: 447 | Reakcí: 17 | Hodnocení : 8

Obrázky k článku :
Žádné nejsou nastavené.

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
To je mazec. Zavítal jsem sem na stránky po hoooodně dlouhé době a co nevidím. Tvrdé jádro je setsakra tvrdé a moc gratulací Vose k motorce!!! - Megaděd

- vosa

Láďo,  po letechvses aspoň ozval takhle!! Díky moc za slova! Ten pocit se nedá popsat, když jsme otevřela tu krabičku s klíči !

Rádi bychom tě někdy viděli na nějakém sraze! Jsi přece také náš *Usmívá se*


- Láďa

Za celý ty léta, co čtu (především Luďkovo) články na stránkách našeho FC, jsem, myslím, žádný nekomentoval. Teď mi to ale nedá... Nenapíšu nic nového, protože pocity z výše popsané akce mám asi jako všichni Ti, co byli přítomní, nebo co si o Vosence 2 jenom přečetli. Ale stejně to napíšu - Skvělej nápad i realizace, úžasná soudržnost a obětavost členů FC. Smekám, přátelé. Přeju všem krásné léto a Vose ještě krásnější s novou Vosenkou 2 - hodně šťastných kilometrů a zážitků. Ahoj.


- Salfa

Jen malá oprava k článku: je mezi námi pár pamětníků a ti si určitě pamatují rok založení Fazerclubu. Nebyl to rok 2006, ale až o rok později. Začlo to tím, že zakladatel přezdívkou Vlasec založil původní stránky v únoru roku 2007 a lidí, co měli Fazerma a měli účet na motorkářích, obeslal zprávou o přihlášení. No a Vlasec tenkrát nezvládal vedení stránek a tak je předal nejaktivnějšími členovi v psaní článků. No a hádejte, kdo to po něm tenkrát převzal?


- pitrysek3

Škoda,že jsem se nemohl účastnit předání.Jinak u článku jsem tak tak udržel slzu.Vosenko hlavně mnoho šťastnych kilometrů a návratů domů.

    Nějak mi poslední dobou setkání s váma nevychází,ale snad to napravím :-).


- vosa

Děcka, jávám k tomu taky napíšu,ale až se pořádně vyřvu,jinak Luďku,opět čistá pravda *Brečí*


- Kylda

Luďkovi díky za pěkný článek

Pavle "Vosence": přejeme mnoho šťastných kilometrů na Vose2 a bez škrábanců *Usmívá se*

 


- Pájina

Jsem ráda, že se pokaždé znovu a znovu ujišťuji, že se sešla úžasná parta lidí;-)

Musím říct, že i já jsem přesvědčená, že přijet na první sraz fazerclubu byl ten nejlepší nápad který jsem kdy měla...:-D Děkuji kamarádi, za to že jste...a navíc tak skvělí ;-)

Vosenko, tobě přeji spoustu a spoustu šťastných kilometrů na Vose II. :-D

Díky všem, jste úžasní...Vaše Pájina :-D


- Šóšin

Díky Luďku za článek a historii vzniku Vosy 2.Brečím tady u toho jako želva. Snad nikdo nepříjde do obchodu a neuvidí mě tady tak.Za pokladnou ubrečenýho dědka.Díky fázeráci dokázali jste hodně.Všechna čest.Jsem rád ,že se po letech proměnila poměrně nesmělá myšlenka v odvážný skutek.A že jsem se směl podílet . Je ctí mi mezi Vás potřit. Jak říká klasik  BRAVO.


- Machoska

My se také přidáváme jste skvělí, *Říká : Super**Říká : Super**Říká : Super*nápady dotáhnete do konce  a naše Vosa at má spoustu krásných zážitků v novém sedle... nechci se opakovat, ale musíme *Usmívá se*jsme rádi s Vámi a těšíme se na Morávku......*Usmívá se**Vyplazuje jazyk* Jana a Laďa..


- Kyčlík

Vosenka koukej uzivat jakooo :-P mela jsem.strach,ze to nestihnem,ale.hurraaa stihli jsme to.bylo to uzadnu :-) jsem moc rada,ze me mezi vas muj Schumik privedl :-D


- Pejrak

Hodně již bylo napsáno. Ale i my se Zlatkou chceme poděkovat, že jsme se mohli přidat k tak primové partě lidí. Také ještě jednou chceme popřát Vose hodně krásných jízdních zážitků na "VOSE 2" .


- Anders

Nadhera! Ano, jsem take pysny, ze k vam patrim. Diky vam vsem.


- Agát

Povedla se jedinečná akce party super lidí. Jsme šťastní, že jsme s vámi, díky.


Úžasná chvíle, která trvá už tolik let, Moje rozhodnutí přidat se do takové skvělé společnosti bylo jedním z těch mých nejlepších. Díky , že jste :-) - Ladis

- Radka

Včera jsem si pouštěla video z předávání, tekly mi slzy jako hrachy a stejně se to opakuje i teď.. Jsem nesmírně šťastná, že jsem se díky Vose dostala do této absolutně bezkonkurenční party lidí. Jste nenenej !!! Velký dík, že jste to, hoši, tak krásně zařídili !! *Říká : Super**Říká : Super**Říká : Super*


Luďku tohle nemá chybu,jsem chlap ale při čtení se mi,jako Vose,hrnou slzy do očí,já bych taky neměnil vím že jsme bezva parta - Zbyněk

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Pozvání na 12. západočeské setkání Fazer clubu. od Luděk (admin)
Ahoj přátelé jedné stopy. Chtěli bychom Vás se Zlatíčkem pozvat již na 12-té „ Setkání Fazer clubu ČR“, které se koná ve dnech 17.-19.5. 2019.
Sraz Fazer clubu v Karlově pod Pradědem 2018 od Luděk (admin)
Poslední letošní sekání členů Fazer clubu se konalo 21.-23.9. v Jeseníkách v Karlově pod Pradědem.
Jak proběhlo klubové setkání v Lučanech nad Nisou – srpen 2018 od Luděk (admin)
Sraz v Jizerských horách v Lučanech nad Nisou se objevuje již řadu let pravidelně v našem kalendáři akcí. Samozřejmě ani letos nesměl chybět.
Pozvánka na podzimní sraz Fazer clubu - Jeseníky 2018 od Ladis
Ahoj přátelé, kamarádi i kamarádky. Když jsem se dověděl, že na podzim už nebude setkání na Malé Morávce, tak mě to trochu zamrzelo a pomalu se ve mně utvářela myšlenka, že bych se mohl pokusit o zorganizování podzimního setkání Fazer clubu v Jeseníkách.
O Vosím Mecheche na Malé Morávce - červenec 2018 od Luděk (admin)
Letošní setkání v Jeseníkách bylo, vzhledem ke dvěma dnům volna navíc, parádně dlouhé. Na Malou Morávku pod Pradědem jsme se sjížděli již ve středu odpoledne. Program srazu měl jeden zásadní bod – svatbu.GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 2
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ