Zpět na seznam
(3) Yamaha FZS 600
(11)Ostatní

Musíte se registrovat pro založení nového tématu
Téma: příprava na jaro

příprava na jaro
Tak se musim pochlubit jak sem si dneska zase vydělal!! Už delší dobu jsem měl sundaný svody a obroušený, byla popraskaná barva, tak sem je chtěl nově nastříkat, ale spojit to s výměnou oleje. Tak dneska sem měl volno, pěkný počasí, ideální stav. Svody jsem nastříkal a šel měnit olej, aby to mezitim zaschlo. Po třech chvilkovejch  přemlouvání naskočila, teda řev jako kráva bez těch svodů :-D, nechal sem ohřát a zase jí zandal, pohoda výměna proběhla jak měla, svody parádně zaschly, tak je tam šoupnul, vypadaly super, dám laďák, už sem měl i nachystanej klín a pak se mi zdálo, že to trochu sákne pod šroubem, tak že to ještě dotáhnu :-D!!! RUP a vana štíplá! Sem myslel, že si nakopu do hlavy, tak teď co, samozřejmě už nastrojenou mašinu sem zas musel rozebrat. Ladák, svody, ten novej olej, kterej sem zas pěkně nalil zpátky do kanystru a vanu. Tak sem sehnal týpka co vaří hliník, kolem 300,- příští tejden to bude, prořízne mi i novej závit, tak to bude taky nějaká kačka, u Kabourka těsnění 315,-, raději i novej šroub s podložkou už jsou vykloktaný 30,- a 18,-. Teď jen doufám, že až to tam budu dávat, že to bude těsnit a zas něco neurvu :-D. Ale ve výsledku to bylo asi načatý, to řikal i ten týpek, takže lepší než někde na cestě vybracema. Tim pádem budu mít ale i vyčištěnou vanu od usazenin a bude šroubek pěkně těsnit jak má. Ale koukal sem, že v tý vaně nebyl žádnej tuhej bordel od ošoupání atd. to mě potěšilo. No abych to shrnul, tak mě to stálo dvě nádrže (pláč, pláč, pláč).
2011-02-07 00:00:00

Odhlášený uživatel
Taky si myslím
že to musela být vada materiálu, o strhlých závitech vím své, ale že by se štípla vana jen utahováním šroubu... Určitě je lepší, žes na to přišel takto. Kdyby se olej vyvalil cestou, mohl bys na to najet zadním kolem a následky raději nedomýšlet. Do jara času dost...

No to jsou teda věci. Pro příště vynech posilovnu, jinak budeš takhle ničit zachvíli vše na co šáhneš klíčem. Ale jinak bych se taky divil, že bys dokázal dřív urvat kus vany než strhnout závit.
A jakýpak do jara času dost, to je tu co by dup a já se ještě nestihl podívat na ventily. Si snad budu muset kůli tomu vzít dovču.

já právě chtěl vyjet už dneska, když bylo tak hezky a zejtra mám taky volno :-( ale příští tejden to bude v cajku, aspoň mám ještě čas na gufera :-D. S tim zadnim kolem mě to taky hned napadlo a kdybych si náhodou nerozbyl držku  a teklo to zlehka tak zadřít motor by bylo taky nemilý!

vím že je to dlouhej příspěvek, ale pak by to nemělo tu pointu :-D

*Musíte být přihlášeni pro vložení komentáře
GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 1
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ