Zpět na seznam
(3) Všechny značky motocyklů
(9)Poraďte mi ....

Musíte se registrovat pro založení nového tématu
Téma: Brzd. desky




Brzd. desky
Vím že už se tu něco podobného řešilo ale moc mi to nedalo. Budu měnit zadek na Hondici, našel jsem od Bendix nebo od Braking- psalo se že buď organické nebo sintrované, jaký je rozdíl v kvalitě a co teda koupit aby taky byly šetrný k železu a moc ho nervaly?
2010-07-28 00:00:00


Odhlášený uživatel
Sintrované obsahují hodně kovu, mají vyšší životnost i součinitel tření - lépe brzdí, jsou odolnější proti přehřátí, trochu víc žerou kotouče, jsou dražší a za mokra bývají hlučnější. Organické jsou dle mého názoru pro silniční provoz dostačující. Osobně používám FERODA. Dost lidí je sice haní, ale jen proto, že nevědí, jak to chodí ve výrobě, a klidně si koupí jinou značku, kterou stejně dělali v Kostelci.
2010-07-28 00:00:00


Čau Zbyňďo,

já jel tuhle sezonu na předku napřed sintrovaný a pak organický. Přímé srovnání vyznívá lépe pro sintr co se výkonu brzd týče. Tvoje tempo, ale v pohodě organika zvládne, za to dám ruku do vohně. Neříkám, že jsi šnek, ale jezdíš v klidu a s rozvahou a to já né a proto koupím příště sintr.

Životnost těch sintrovanejch desek bude mnohem delší, neb na organickejch sem dosud najel asi 3 500 km a jsou tak v půlce, ale znova, já jezdim malinko rychlejc, než se smí :-)

Organiku mám od značky EBC. Cena organiky proti sintru vyzní lépe pro organiku. Zvláštní je, že při používání organiky se mi přestala klepat řídítka v momentě, kdy nabíhá brzdný účinek, to se tady myslím taky někde řešilo.

Mám-li to shrnout, pokud ses nerozhodl závodit na silnici a dál zůstaneš vyznavačem pohodový jízdy s dostatkem rozumu v hlavě a záleží ti na pořizovacích nákladech vol organiku.

Howg.
2010-10-15 00:00:00


Měli jste to někdo možnost srovnat při (dlouhodobější) jízdě ve dvou...? Tak polovinu km najezdíme ve dvou a naložení a zdá se mi, že hlavně z kopce je současná organika v kombinaci se standardníma hadicema dost nedostatečná. Někdy dobržďuju i očima :( Pro panéřky už jsem skálopevně rozhodnutý, tak jestli je doplnit ještě sintrovanýma deskama...

2010-10-15 00:00:00


Tož Martine, že si ze mě uďál málem slimáka (ještě že šnek,ten má alespoň domeček) zato Ti ježíšek na-ere.

Jinak organiky půjdou na zadek na předek sintr ale ty jsou zatím dobrý. To že sintry víc vydrží to je jedna strana mince ale zase víc okusujou kotouče,ale co si tu vůbec plácám plíce, vždyť mě v podstatě stačí šourat nohy po zemi a taky zabrzdím no ni?

2010-10-15 00:00:00


muj "dvorní mechanik" mi doporucuje SBS (Scandinavian Brakes System)
Mam je na predku a brzdi to jako originaly akorat stojej asi půlku

http://www.sbs.dk/

2010-10-16 00:00:00


RE:


Zbyněk napsal/a :

Tož Martine, že si ze mě uďál málem slimáka (ještě že šnek,ten má alespoň domeček) zato Ti ježíšek na-ere.

Jinak organiky půjdou na zadek na předek sintr ale ty jsou zatím dobrý. To že sintry víc vydrží to je jedna strana mince ale zase víc okusujou kotouče,ale co si tu vůbec plácám plíce, vždyť mě v podstatě stačí šourat nohy po zemi a taky zabrzdím no ni?


Ale neber to tak, že si slimák. Jen holt jezdíš s hlavou a já bez hlavy a proto s sebou beru Renču, aby to kdyžtak zamázla za pomoci ruční brzdy :-) Ti znalí vědí, těm neznalým to radějí vysvětlovat nebudu.
2010-11-08 00:00:00


Martine ani na okamžik jsem nepochyboval o tom jak si to myslel, legrace neni nikdy dost.

Anders ,na ty desky se juknu,do jara zatím času dost

2010-11-09 00:00:00



*Musíte být přihlášeni pro vložení komentáře
GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 2
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ